Egyedi kormánydöntéssel nyújtható (EKD) támogatással

megvalósuló nagyberuházások

Egyedi kormánydöntéssel nyújtható (EKD) támogatás

Nagy volumenű (elhelyezkedéstől függően legalább 2-10 millió eurós) beruházások megvalósításához a Magyar Kormány egyedi döntése alapján biztosított vissza nem térítendő támogatás (EKD) elnyeréséhez és igénybevételéhez nyújtunk szakértő támogatást. A döntési procedúra egyedi jellege miatt és annak érdekében, hogy partnereink az elérhető legmagasabb támogatásban részesüljenek, javaslatainkkal a beruházást támogatási szempontból optimálissá formáljuk és a teljes folyamat során képviseljük a beruházó vállalat érdekeit. Az EKD mellett igénybe vehető adókedvezmények révén további pénzügyi támogatást tudunk elérhetővé tenni partnereink számára.

Az elmúlt években több mint 50 kormányzati támogatásban részesült projektben működtünk / működünk közre, segítve partnereinket fejlesztéseik sikeres megvalósításában.

Az EKD (egyedi kormánydöntéssel nyújtható) támogatási rendszer feltételei jelentős változáson mentek keresztül 2025 áprilisában, amelyek révén a beruházásösztönző támogatás kedvezőbb lehetőségeket biztosít a versenyképes hazai vállalkozások számára, valamint segíti a beszállítói értéklánc erősítését.

A legfontosabb változások:

  • Beruházási minimumok csökkentése: a kevésbé fejlett településeken már 2 millió eurós beruházás esetén is elérhetővé válik a támogatás.
  • Új kötelező vállalások: a bázis munkahelymegtartási kötelezettség eltörlésre kerül, helyette az egy főre jutó bértömeg és árbevétel növelésének vállalása jelenik meg szempontként.


Az új elvárt minimális beruházási volumen az egyes településeken az alábbiak szerint alakul:

  • 2 millió euró: Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Baranya, Somogy, Tolna és Zala vármegyék vármegyeszékhelynek nem minősülő településein
  • 3 millió euró: Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Pest, Fejér, Komárom-Esztergom, Veszprém, Győr-Moson-Sopron és Vas vármegyék járásszékhelynek nem minősülő településein,
  • 5 millió euró: Salgótarjánban, Miskolcon, Nyíregyházán, Békéscsabán, Pécsett, Kaposváron, Szolnokon vagy Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Pest, Fejér, Komárom-Esztergom, Veszprém, Győr- Moson-Sopron, Vas vármegyék járásszékhelynek minősülő településein,
  • 10 millió euró: Győrött, Székesfehérváron, Tatabányán, Szekszárdon, Kecskeméten, Szombathelyen, Veszprémben, Zalaegerszegen, Debrecenben, Szegeden vagy Egerben.


Új vállalások:

  1. 5 millió euró többlet bértömeg a fenntartási időszak alatt, és
  2. 25 millió euró többlet árbevétel a fenntartási időszak alatt

ÉS

  1. választás szerint
  • legalább 30%-os egy főre jutó éves átlagos bértömeg növekedés a legalább 50 fős cégek esetében, vagy
  • legalább 30%-os egy főre jutó éves átlagos árbevétel növekedés a legalább 50 fős cégek esetében, vagy
  • 25 új munkahely létrehozása

ÉS

  1. kötelezően választandó (min. 2 db) az alábbiak közül
  • 10 új K+F munkahely létrehozása
  • min. 30%-os saját előállítású megújuló energia felhasználása a fenntartási időszakban
  • 10 új duális szakképzésben vagy hallgatói/szakképzési munkaszerződés alapján foglakoztatott
  • K+F költségek 30%-os növelése a fenntartási időszakban átlagosan
  • 30% beszállítói arány 100 km-en belüli beszállítóktól
  • beszállítófejlesztési együttműködés a Nemzeti Befektetési Ügynökséggel a beruházási időszak és a fenntartási időszak teljes időtartama alatt


Az új EKD támogatási szabályok, könnyítések célja a hazai vállalkozások (akár KKV-k) versenyképességének növelése és a fenntartható fejlődés elősegítése. Az egyes beruházási projektek támogatási mértéke minden esetben egyedi kormánydöntés keretében kerül meghatározásra. Annak érdekében, hogy minél magasabb támogatási összeg váljon elérhetővé, a projektek alapos és körültekintő előkészítése elengedhetetlen, melyben a MAPI-csoport több, mint 20 éves szakmai tapasztalatára bizalommal építhet.

EKD beruházás 2023

Telefon:

+36(20) 489 9979

Címünk:

1037 Budapest, Körtvélyes utca 15.

E-mail:

mapi@mapi.hu